شبکه توزیع

بازرگانی استادی با توجه به حضور بیش از ۲۰ ساله در بازار کاشی سرامیک و چینی بهداشتی در شهر مشهد و استان خراسان رضوی به عنوان یکی از موفقترین عاملین توزیع عمده محصولات کارخانه های مختلف در میان عاملین فروش و مغازه داران این بازار عمل کرده است. این عملکرد موفق باعث شده تا اکثر نام های بزرگ در زمینه تولید و توزیع کاشی و سرامیک محصولات خود را برای توزیع در محدوده جغرافیایی مشهد و خراسان رضوی به این بازرگانی بسپارند. حساسیت بازرگانی استادی در انتخاب عاملین توزیع از میان همکاران در این صنف در راستای حفاظت از حقوق مصرف کننده صیانت از نام و اعتبار بازرگانی استادی و همدلی با تولید کننده محصول باعث شده تا ابن شبکه جزو موفق ترین و پایدارترین شبکه های توزیع در سطح استان باشد. همکاران بازرگانی استادی در این شبکه همگی از دوستان خوش نام و معتبر در بازار هستند و پایداری این شبکه خود گواه این مدعی است.

سیاست گذاری ها در طراحی شبکه توزیع به گونه ای صورت گرفته است تا تمامی پهنه جغرافیایی بازار هدف را پوشش دهد و طرح های عرضه شده توسط بازرگانی به صورت متناوب و متنوع در معرض دید مشتری قرار گیرد. پایش مداوم و ارتباط موثر دپارتمان توزیع و فروش داخلی این بازرگانی با عاملین فروش باعث میشود تا ارائه محصولات به صورت منظم هماهنگ و تحت کنترل انجام پذیرد. توزیع نمونه ها در میان شبکه توزیع به گونه تنظیم شده تا دغدغه های تولید کنندگان که خواهان دیده شدن سبد کامل محصولات خود در تمامی نقاط بازار هستند را مرتفع سازد. همچنین مدیریت بازرگانی استادی با درنظر گرفتن حاشیه سود مناسب برای همکاران توزیع کننده و سهولت فروش کالا از دپوی مرکزی که فروشنده را از روبرو شدن با مشکلات و هزینه هایی همچون انبارداری تخلیه و بارگیری هزینه حمل و نقل و خواب سرمایه معاف میکند باعث شده که از این توزیع و فروش شبکه ای به عنوان فرایندی برد-برد برای تمامی اجزا این شبکه بتوان نام برد.

صادرات

واحد صادرات بازرگانی استادی در سال ۱۳۹۱ به عنوان یک دپارتمان مجزا به منظور تسهیل در امر فروش صادراتی در بازرگانی استادی راه اندازی شد. هدف از مستقل کردن واحد صادرات از بدنه اصلی فروش و توزیع بازرگانی تسهیل و تمرکز و بیشتر بر امر صادرات به عنوان یکی از حوزه های کاری اصلی این بازرگانی است. واحد صادرات بازرگانی استادی با ایجاد کانال های ارتباطی اختصاصی با بازرگانان به نام و معتبر از کشورهای همسایه از جمله افغانستان و ترکمنستان به ارائه و پرزنت دائمی محصولات صادراتی با نرخ های متنوع میپردازد. همچنین انجام امور فروش، تسویه حساب، بارگیری و تخلیه و انجام هماهنگی های لازم در زمینه تسهیل امور گمرکی مانند اظهار و ترخیص کالا از جمله خدماتی است که از طرف بازرگانی استادی ارائه می گردد.

صادرات

به عنوان قدیمیترین بخش این بازرگانی فروشگاه و شوروم استادی از سال ۱۳۷۲ در زمینه فرش کاشی و سرامیک و چینی بهداشتی فعال است. این فروشگاه با داشتن مساحتی بیش از ۲۰۰ متر مربع یکی از بزرگترین شوروم های منطقه بلوار قرنی (بورس کاشی و سرامیک مشهد) برای ارائه انواع طرح ها و ابعاد کاشی و سرامیک و همچنین مدل های مختلف چینی بهداشتی است. همچنین برخورداری از فضای انبار در خود مجموعه فروشگاه برای دپو و فروش تک در زمینه چینی بهداشتی یکی دیگر از امتیازات منحصر به فرد فروشگاه استادی است. هم اکنون بالغ بر ۵۰ طرح برای کاشی ۴۰ طرح سرامیک و حدود ۶۰ قطعه انواع مختلف چینی بهداشتی در صحن فروشگاه به نمایش درآمده است. برای همکاران ما در بخش فروشگاه آقایان جمال یزدیان (مدیر فروشگاه) و محسن رفعتی (کارشناس فروش) احترام در برخورد با مشتری و همچنین ارائه صادقانه اجناس فروشگاه در اولویت کاری قرار دارد.